ОСНАЩЕННЯ ОРТОПТИЧНИХ КАБІНЕТІВ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛЕОПТИКО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

2015-10-11

У КУ Сумський СНВК № 37 СМР функціонує 3 ортоптичних кабінети для проведення плеоптико-ортоптичного лікування.

Лікувально-відновлювальна робота здійснюється лікарем-офтальмологом та медичними сестрами ортоптистками за призначеннями та зоровими діагнозами.

Ортоптичні кабінети оснащено лікувальною апаратурою:

1. Амбліопанорама- призначений для виконання засвітлень центральної ямки сітківки за Аветісовим, при амбліопії у дітей з міопією, гіперметропією, астигматизмом, співдружній косоокості, афакії.

/Files/images/PA093850.JPG

2. Синоптофор (3 шт.) - призначений для виконання вправ при всіх типах косоокості у дітей, розвитку одночасного та бінокулярного зору, усунення функціональної скотоми, діагностики косоокості.

/Files/images/PA093854.JPG

3. Бівізотренер-БВТР-02 - призначений для закріплення одночасного та вироблення І закріплення бінокулярного зору при акомодаційній косоокості, після лікування косоокості хірургічним методом для вироблення бінокулярного зору.

/Files/images/PA093876.JPG

4. Таблиця Орлової та Сівцева - для перевірки гостроти зору у дітей.

/Files/images/PA093861.JPG/Files/images/PA093862.JPG

5. Кольоротест ЦТ-1 - для перевірки характеру зору.

/Files/images/PA093863.JPG

6. АСО-2 - застосовується для вправ при амбліопії, косоокості.

7. Окуляри кольорові для визначення характеру зору та для роботи з комп'ютерними програмами.

/Files/images/PA093872.JPG

7. КЕМ-стимулятор - призначений для лікування амбліопії у дітей.

/Files/images/PA093851.JPG/Files/images/PA093852.JPG/Files/images/PA093853.JPG

8. Макулотестер поляризаційний МТП-2 - призначений для:

· діагностики поразки жовтої плями (дегенерації, макулітів, центральних хореоретинітів та ін.), особливо на ранній стадії захворювання.

· оцінки функціонального стану жовтої плями в передопераційний період при більмі на роговій оболонці, катаракті, глаукомі;

· лікування амбліопії;

· як допомогаючий засіб, який дає можливість другим засобам засвідчити про відсутність центральної фіксації, а також про наявність центральної скотоми.

9. Диплоптик- застосовується для вироблення та закріплення бінокулярного зору.

/Files/images/PA093864.JPG

10. ЛАСТ-аппарат лазеростимуляцiї з рiзними прогрпмами, який використовується для лiкування паталогiї зору при мiопiї, дiабетичної ринопатiї, амблiопiї.

/Files/images/PA093865.JPG

11. Офтальмоскоп дзеркальний, лінійки скіаскопічні, набір окулярних

лінз, офтальмометр, настільна лампа - для огляду дітей лікарем-окулістом.

/Files/images/PA093867.JPG/Files/images/PA093869.JPG

12. Окуляри «Lazer Vision».-для лiкування амблiопii

/Files/images/PA093868.JPG

13. Комп’ютер з лікувальними програмами.

КП"Квітка"- Лікування амбліопії та короткозорості у дітей, оцінка швидкості зорового пошуку, розвиток уваги.

/Files/images/PA093857.JPG

КП "Контур" - Лікування амбліопії і косоокості за допомогою програми «Контур», Задача пацієнта – намалювати «рукою» малюнок, сумісний з опорним контуром. Якщо вправи виконуються в червоно-синіх окулярах, то опорний контур пред’являється одному оку, а малюнок рукою буде видно іншим оком. При цьому лікувальний ефект досягається завдяки сумісній праці обох очей.

/Files/images/PA093859.JPG

КП «Крестики» - призначений для вправ при амбліопії в комплексі зорових та слухових подразників, з метою встановлення і закріплення вірної монокулярної локалізації.

/Files/images/PA093860.JPG